Žmogaus teisių šauklys 2010 – Kęstutis Čilinskas

Žmogaus teisių stebėjimo institutas kasmetinį Žmogaus teisių šauklio apdovanojimą šiemet skiria teisininkui Kęstučiui Čilinskui. Kęstutis Čilinskas – advokatas, žmogaus teisių gynėjas, visuomenės veikėjas, aktyviai kovojantis už demokratinės ir teisinės valstybės principų įgyvendinimą Lietuvoje.

Sunku pervertinti Kęstučio Čilinsko nuopelnus kuriant demokratinę ir teisinę Lietuvos respubliką – mūsų bendrus namus. Žmogiškai ir pilietiškai jautrus, principingas ir nebijantis viešai išreikšti savo nuomonės, jis jau daugelį metų naudoja savo ekspertines teisės ir žmogaus teisių žinias, kovodamas prieš teisinės ir žmogaus teises gerbiančios valstybės principų laužymą, kviesdamas piliečius bendram darbui Lietuvos labui, gindamas labiausiai pažeidžiamų visuomenės narių teises“, sakė Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius  Henrikas Mickevičius.

Čilinskas yra pasižymėjęs 1991 m., po sausio 13-osios įvykių, kuomet vedė derybas su sovietine kariuomene ir OMON‘u dėl agresijos veiksmų nutraukimo ir sovietinės kariuomenės pasitraukimo į Rusiją. Jis buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą, yra dirbęs Vyriausybės kancleriu, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariu, Seimo Žmogaus teisių komiteto patarėju. Kęstutis Čilinskas yra Nepartinio demokratinio judėjimo bei Teisės projektų ir tyrimų centro steigėjas.

Žmogaus teisių šauklio nominaciją Žmogaus teisių stebėjimo institutas įsteigė 2006-aisiais. Šaukliu skelbiamas asmuo, kuris einamaisiais metais ar ilgamečiu savo darbu labiausiai nusipelnė/ pasižymėjo ginant žmogaus teises.

Tarp Žmogaus teisių šauklių – „vokelių“ problemą iškėlusi Dalia Budrevičienė, Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, Europos žmogaus teisių teisme bylas žmogaus teisių klausimais laiminti advokatė Liudvika Meškauskaitė, aktyviai dirbusi ir eilę spragų vaiko teisių apsaugos sistemoje pagarsinusi buvusi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Tradiciškai Žmogaus teisių šauklys apdovanojamas gruodžio 10 d. tiesioginio eterio metu LTV „Labo ryto“ laidoje.

Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas


Įrašas paskelbtas temoje POZICIJA, Žmogaus teisių apsauga. Išsisaugokite pastovią nuorodą.