Seimas griežtins bausmes už vairavimą išgėrus

Naujasis Seimo narys Kęstutis Čilinskas pirmadienį Seime įregistravo Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, numatančias griežtesnes bausmes už vairavimą išgėrus bei pasišalinimą iš įvykio vietos atsitikus nelaimei.

„Iki šiol BK numatė tik atsakomybę už vairavimą išgėrus, tačiau neišskyrė ir nepakankamai įvertino to nusikaltimo sunkumą, aukų skaičių, pabėgimą iš įvykio vietos, įvykio pasikartojimą ir nenumatė dar griežtesnių bausmių už tokius nusikaltimus pareigūnams, užtikrinantiems viešąją tvarką ar kelių eismo priežiūrą, iš kurių teisinėje valstybėje visuomet reikalaujama didesnės atsakomybės. Galima sakyti, kad visos bausmės iki šiol buvo simbolinės“, – argumentavo siūlomas BK pataisas K. Čilinskas.

Iki šiol BK numatė, jog už vairuojant išgėrus padarytą sunkų nusikaltimą, dėl kurio žūsta žmonės, asmuo baudžiamas nuo 3 iki 10 m. laisvės atėmimu. Naujos pataisos įteisintų laisvės atėmimą nuo 5 iki 15 metų.

„Atsakomybė turi padidėti 1,5 karto ir kartu susiderinti su kitais taikomais BK principais už nusikaltimus. Anksčiau vairuotojams buvo labai švelnios bausmės net už sunkų žmogaus sveikatos sutrikdymą”, – teigė K. Čilinskas.

Jei K. Čilinsko pataisoms parlamentas pritartų, vairuotojas už nesunkiai sutrikdytą kito žmogaus sveikatą arba sunaikintą jo turtą būtų baudžiamas bauda, netektų pareigų arba sėstų dvejiems metams. Jei nukentėjusio sveikata būtų sutrikdyta smarkiai – kaltininkas būtų nubaustas laisvės atėmimu iki 7 metų.

Tuo tarpu, jei vairuotojas įvykio metu būtų apsvaigęs arba nusikalstų pakartotinai, arba daugiau kaip dviejų asmenų atžvilgiu, arba būdamas pareigūnu, užtikrinančiu viešąją tvarką ar kelių eismo priežiūrą, arba pasišalintų iš įvykio vietos, pagal siūlomas BK pataisas, už nesunkų sveikatos sutrikdymą sėstų ketveriems metams, o už sunkų sveikatos būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo 2 iki 9 metų.

Priėmus K. Čilinsko siūlomas pataisas, panašią tragišką nelaimę, kokią Aleksandrijos kaime praėjusį trečiadienį po pietų sukėlė policijos pareigūnas Saulius Paulikas, sukėlusiam pareigūnui grėstų iki 15 m. laisvės atėmimo, tačiau S. Paulikui šios pataisos negalios, net jei Seimas suspėtų jas patvirtinti.

„BK pakeitimai, pasunkinantys teisiamojo padėtį, negalioja atgal, o jo (S. Pauliko – Alfa.lt) veiksmai buvo padaryti iki pataisų įsigaliojimo. Tačiau manau, teismas atsižvelgs į Seimo norą didinti atsakomybę ir dabartinėmis sąlygomis“, – mano, kad teismas skirs griežčiausią dabar numatytą bausmę K. Čilinskas.

Dabar suimtam įtariamajam gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

 

Šaltinis: Alfa.lt, UAB „ALFA MEDIA“


Įrašas paskelbtas temoje Darbas Seime. Išsisaugokite pastovią nuorodą.