Neperrinktiems Seimo nariams – apie 2 mln. Lt išeitinių kompensacijų

Kadenciją baigiantys ir neperrinkti 68 Seimo nariai gaus apie 2 mln. litų išeitinių kompensacijų, teigia Seimo Finansų departamento direktorė Danutės Petrauskienė. Vienas Seimo narys kompensacijos atsisakė. Pasak LNK žinių, 20 parlamentarų gaus beveik 30 tūkst. litų išeitines kompensacijas.

Šių išmokų dydis Seimo nariams skiriasi, nes priklauso nuo išdirbtų kadencijų skaičiaus ir užimtų pareigų. Vidutiniškai vieną kadenciją išdirbęs tautos išrinktasis su mokesčiais gaus apie 18 tūkst. litų.

Seimo narys Kęstutis Čilinskas savosios 9,5 tūkst. litų kompensacijos atsisakė ir užregistravo siūlymą jas naikinti visiems Seimo nariams.

„Kai ir taip yra visokių išmokų, priemokų ir kai veikia dar didžiulis auto ūkis, kuris aprūpina transportu tuos Seimo narius, kurie čia turi tam tikrų privilegijų, tam taip pat iš biudžeto skiriama 4 mln. litų, tai negalima dar mokėti išeitinių pašalpų”, – sakė kadenciją baigiantis Seimo narys.

Šiai parlamentaro iniciatyvai pritaria ne visi neperrinkti Seimo nariai.

„Manau, kad Čilinsko siūlymas yra grynai populistinis. Jis, žmogus, tik kelias dienas sušilęs kojas, bando save sureikšminti, teigdamas tokius siūlymus”, – sakė socialliberalas Vaclovas Karbauskis.

K.Čilinsko registruotas pasiūlymas naikinti išeitines kompensacijas parlamentarams į Seimo dienotvarkę kol kas neįtrauktas.

Atleidus beveik pusę Seimo narių, tūkstantines kompensacijas teks išmokėti ir jų padėjėjams. Jų išmokoms rezervuota beveik 3 mln. litų.

Šaltinis: BNS


Įrašas paskelbtas temoje POZICIJA. Išsisaugokite pastovią nuorodą.