K.Čilinskas prezidento prašo naikinti valstybės sandorius su „NDX energija“

Baigęs kadenciją Seimo narys Kęstutis Čilinskas šalies vadovo prašo inicijuoti valstybės energetikos įmonių kapitalo perleidimo privačiai bendrovei „NDX energija“ sandorių pripažinimą negaliojančiais.

„Tik tokiu būdu galima bus išvengti sunkių pasekmių, kurias sukėlė tokie sandoriai“, – teigiama buvusio parlamentaro pranešime. K.Čilinskas siūlo grąžinti valstybei milijardų litų vertės kapitalą.

Jis tvirtina, kad privatizuojant VST (buvusius Vakarų skirstomuosius tinklus), o vėliau kuriant „Leo LT“, visų energetikos įmonių valdymas iš esmės veltui perduotas privačios bendrovės savininkams neskaidriais, Europos Sąjungos ir Lietuvos įstatymams prieštaraujančiais sandoriais.

„Primenu, kad minėjote, jog pasirašėte įstatymą (dėl „Leo LT“ įkūrimo – BNS) su skaudančia širdimi, patikėjęs privačių savininkų pažadais, kad šie savo noru prisiims įsipareigojimus, atitinkančius jų gaunamo valstybės turto vertę. Tačiau buvote apgautas, galutinai pasirašytas sandoris nenustato nė mažiausio finansinio įsipareigojimo valstybei nei naujos elektrinės ar energetikos tiltų statyboje, nei kurioje nors kitoje srityje“, – Valdui Adamkui skirtame laiške rašo K.Čilinskas.

Buvęs Seimo narys prognozuoja, kad biudžeto deficitas susidarė ir dėl to, kad valstybės energetinis ir kitas kapitalas buvo neteisėtai oligarchams perleistas už „burbulines“ akcijas, o naujoji dauguma rengiasi padengti tą deficitą, mažindama valstybės paramą paprastiems piliečiams.

 

Šaltinis: BNS


Įrašas paskelbtas temoje Prieš LEO LT. Išsisaugokite pastovią nuorodą.