Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Kęstutis Čilinskas sieks, kad formuojant šios ir ateinančių savaitės darbotvarkę Seime būtų numatytos ne tik Teisėjų atlyginimų įstatymo, bet ir naujojo Teismų įstatymo priėmimas. Dėl to jis kreipėsi į Seimo Pirmininką, Seimo seniūnų sueigą bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką.
Ketvirtadienį, pagal praėjusią savaitę patvirtintą darbotvarkę turėtų būti svarstomas Teisėjų atlyginimų įstatymo projektas, o Teismų įstatymo naujos redakcijos svarstymas šioje kadencijoje nenumatytas. Pasak K. Čilinsko, Seimas skubiai priima tik kai kurioms bendrovėms naudingus įstatymus, kuriais valstybės turtas perduodamas be skaidraus privatizavimo, o Teismų įstatymo priėmimas sąmoningai nustumiamas.
Jo teigimu, politinė valdžia nori kuo ilgiau išlaikyti teisėjus priklausomais, todėl su jų veiklą reglamentuojančių įstatymų priėmimu žaidžia „kaip katė su pele“.
Naujojo Teismų įstatymo projektas, pasak K. Čilinsko, jautriai palietė administracinius teismus: pavasarį, priiminėjant naująjį įstatymą Seimas balsavo už tai, kad administracinių teismų sprendimus būtų galima skųsti Aukščiausiajam teismui. Po to buvo sudaryta darbo grupė, kad su šia naujove suderintų kai kurias priimamo įstatymo nuostatas. Eina mėnesiai, bet nei Seimo valdžia, nei darbo grupė neteikia projekto galutiniam priėmimui.
Anot K. Čilinsko, valdžia savo neveiklumu administraciniams teismams parodo, kad „kol Jūs mums geri, ir mes geri – nepriimame Jums nemalonaus įstatymo“. Tai ypač svarbu dabar, kai nagrinėjami svarbūs milijardinės vertės ginčai kaip dėl energetikos kainų nustatymo.
K. Čilinsko nuomone, Teismų įstatymo vilkinimas ir administracinių teismų priklausomybė nuo valdžios trukdo teismams priimti objektyvius, viešąjį interesą ir žmonių teises ginančius sprendimus.
Naująją Teismų įstatymo redakciją Seimui pateikė Respublikos Prezidentas dar 2006 metų balandžio mėnesį ir šių metų pavasarį ragino Seimą šį įstatymą priimti kuo greičiau.
Šaltinis: Bernardinai.lt