K.Čilinskas siūlo naikinti išeitines išmokas Seimo nariams

Seimo Teisės ir teisėtvarkos narys Kęstutis Čilinskas siūlo naikinti išeitines išmokas Seimo nariams pasibaigus jų įgaliojimų laikui. Tokią Seimo Statuto pataisą parlamentaras įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.

Šiuo metu pagal nuo 2005 m. galiojančią Statuto nuostatą, jei Seimo narys neišrenkamas ar nedalyvauja kituose rinkimuose, pagal Statutą išeinančiam Seimo nariui išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.

Pasak K. Čilinsko, Seimo narys, prieš tapdamas Tautos atstovu, žino, kad tai yra terminuotas darbas – niekas negarantuoja, kad jis bus išrinktas naujai kadencijai. Todėl apmokėjimas išeinant iš darbo turėtų būti analogiškas visų darbuotojų apmokėjimui, kai jie atleidžiami pasibaigus terminui. Pagal Darbo kodeksą, nurodo K. Čilinskas, asmenims, atleidžiamiems iš darbo pasibaigus terminui, darbdavys išmoka dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

Pasak K. Čilinsko, Seimo nario darbdavys – valstybė – lyg ir galėtų išmokėti Seimo nariui tokią pat išmoką kaip ir kitiems Lietuvos darbuotojams – dviejų mėnesių uždarbį. Tačiau, pagal K. Čilinsko projektą, naikinamos bet kokio dydžio išmokos, nes, jo teigimu, Seimo nariai, eidami pareigas, gauna įvairias išlaidų kompensavimo išmokas, viršijančias darbo užmokestį. K.Čilinskas senokai yra įregistravęs Statuto pataisų projektą, pagal kurį tos išlaidų kompensavimo išmokos turi būti sumažintos tris kartus ir išmokamos tik pateikus būtinų biuro išlaidų dokumentus.

Todėl, teigia K. Čilinskas, kol Seimo nariams kas mėnesį mokamas solidus išlaidų kompensavimas, ir teisės, ir etikos požiūriu būtų nepagrįsta mokėti dar ir išeitines išmokas, ypač turint omenyje didėjantį biudžeto deficitą ir sunkėjančią žmonių ekonominę padėtį.

Kartu su projektu naikinti išeitines išmokas Seimo narys K. Čilinskas pateikė Seimo Pirmininkui prašymą teikti šį projektą ypatingos skubos tvarka, kad jis būtų priimtas iki šios kadencijos pabaigos. K. Čilinskas nurodo, kad išeitinė išmoka jam priskaičiuota be jo žinios ir apie tai jis sužinojęs iš žiniasklaidos.

Jo pareiškime Seimo kancleriui prašoma tuo atveju, jei Seimas nepriims išmokas naikinančių Statuto pataisų, jam priskaičiuotą išeitinę išmoką (apie 7300 litų) pervesti Alytaus bendruomenės fondui, sunkiai sergantiems vaikams remti.

 

Šaltinis:  ELTA


Įrašas paskelbtas temoje Demokratinė ir teisinė valstybė, POZICIJA. Išsisaugokite pastovią nuorodą.