D.Budrevičienė pripažinta nukentėjusiąja

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Virgilijus Valančius savo nutartimi pripažino buvusią Krekenavos agrofirmos darbuotoją Dalią Budrevičienę nukentėjusia nuo šios bendrovės direktoriaus Lino Grikšo.

Anksčiau darbo inspektoriai nubaudė Krekenavos agrofirmos direktorių 2750 litų bauda už tai, kad, eidamas darbdavio pareigas ir taikydamas bendrovės darbuotojai D.Budrevičienei drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo, pažeidė Darbo kodeksą.

L.Grikšas šią nuobaudą apskundė Panevėžio apygardos administraciniam teismui.

Panevėžio apygardos administracinis teismas nagrinėjo ne tik klausimą, ar Darbo inspekcijos pareigūnai turėjo teisę skirti baudą darbdaviui už neteisėtą atleidimą iš darbo. L.Grikšo reikalavimu, teismas sprendė ir D.Budrevičienės ginčą dėl jos atleidimo iš darbo tvarkos laikymosi.

Panevėžio apygardos administracinis teismas D.Budrevičienės nepripažino jos nei nukentėjusiąja, nei byloje dalyvaujančiu asmeniu. Teismas D.Budrevičienę apklausė kaip liudytoją. Teismas, nedalyvaujant D.Budrevičienei ir jos advokatui, priėmė sprendimą, kad L.Grikšas, atleisdamas D.Budrevičienę iš darbo, nustatytos tvarkos nepažeidė.

Panevėžio apygardos administracinis teismas priėmė tokį sprendimą, nors turėjo Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriame šis klausimas išspręstas D.Budrevičienės naudai, konstatavus, kad moteris atleista pažeidus įstatymus.

Kadangi D.Budrevičienė ir jos advokatas Panevėžio apygardos administraciniame teisme nebuvo proceso dalyviai, jie negavo teismo sprendimo ir neturėjo teisės jį skųsti. Apie neigiamą sprendimą D.Budrevičienės advokatui Kęstučiui Čilinskui pranešė Valstybinės inspekcijos darbuotojai.

Tuomet K.Čilinskas paprašė Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą įtraukti D.Budrevičienę į Panevėžio apygardos administracinio teismo bylos nagrinėjimo procesą, nes sprendžiami jai svarbūs klausimai. Šio teismo pirmininkas V.Valančius nutartimi pripažino, kad D.Budrevičienė turi būti laikoma nukentėjusiąja, tuo pačiu pagal šią nutartį advokatas K.Čilinskas turi teisę paduoti apeliacinį skundą ir prašymą atnaujinti terminą šio skundo padavimui.

Tą pačią dieną, kai buvo priimta D.Budrevičienės pažeistas procesines teises atstatanti Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo pirmininko nutartis, ji buvo paskelbta 2006 metų Žmogaus teisių šaukle.

D.Budrevičienė buvo atleista iš darbo kovo pabaigoje, po viešo pareiškimo, kad Krekenavos agrofirmoje dalis atlyginimo darbuotojams yra mokama neteisėtai. Įmonės direktoriaus pareiškimu darbuotojai buvo iškelta byla dėl šmeižto. Teismas pripažino, kad jos atleidimas iš darbo buvo neteisėtas, o pareiškimas dėl šmeižto atmestas kaip nepagrįstas.

 

Informacijos šaltinis: BNS


Įrašas paskelbtas temoje "Vokelių" byla. Išsisaugokite pastovią nuorodą.