Bylos numarinimo planas sudarytas bemedžiojant Kalvarijos apylinkių miškuose?

Septyniems Kalvarijos kriminalistams, kurie pirmadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl aukštų policijos ir prokuratūros pareigūnų veiksmų, atstovaujantis advokatas Kęstutis Čilinskas antradienį pranešė dar vieną skandalingą žinią. Esą Kalvarijos pareigūnų tirtos bylos „gesinimas“ sutapęs su generalinio komisaro pavaduotojo, generalinio prokuroro pavaduotojo ir vienos saugos bendrovės vadovo bendra medžiokle Kalvarijos apylinkių miškuose.
Pasak advokato, medžioklės metu galėjo būti aptartas bylos, kurioje figūravo aukštas policijos pareigūnas bei jo kontrabanda įtariamas bičiulis, numarinimo planas.
Pirmadienį septyni Kalvarijos kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, o taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos.
Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sukilusiems pareigūnams atstovaujantis advokatas K. Čilinskas sakė, jog kriminalistai pareiškimą Generalinei prokuratūrai parašė po to, kai buvo išbandytos visos priemonės išspręsti problemą sistemos viduje.
Kaip pasakojo advokatas, viskas prasidėjo nuo didelės kontrabandos tyrimo. 2008-ųjų gruodžio 17 d. Kalvarijos kriminalinės policijos pareigūnai susekė didelę grupę kontrabanda įtariamų asmenų, susirinkusių vieno iš jų sodyboje. Bandant sulaikyti jie spruko, automobiliais buvo partrenkti du policininkai, pareigūnai panaudojo tarnybinius ginklus. Gaudynių metu keletas bėglių buvo sulaikyti.
Sodyboje rasta daug kontrabandinių cigarečių ir Marijampolės apskrities policijai priklausantis naktinio matymo prietaisas. Sodybos šeimininkas Edmantas Derenčius (medžiotojų būrelio vadovas, 2000-iais Lietuvos valstiečių partijos ir Krikščionių demokratų sąjungos koalicijos sąraše dalyvavęs savivaldybių tarybų rinkimuose) kriminalistams patarė palikti prietaisą ramybėje, jei nenori nemalonumų, nes jį jam davęs apskrities kriminalistams vadovaujantis E. Bukota. Pastarasis vėliau, anot K. Čilinsko, paaiškino pamiršęs prietaisą vieno pažįstamo automobilyje.
Tiriant kontrabandos bylą pernai pavasarį buvo nustatyta, kad E. Bukota pas E. Derenčių užsakė malkų. Medžiai iš valstybinio miško buvo vagiami Kovo 11-ąją. K. Čilinsko teigimu, dalyvavo ir pats policijos viršininko pavaduotojas. Jis paskui esą dar lydėjo teisės vairuoti neturinčio žmogaus vairuojamą sunkvežimį su mediena.
Dėl šios vagystės buvo iškelta baudžiamoji byla. Pasak K. Čilinsko, E. Bukota davė melagingus parodymus – esą teigė nebendraujantis su kontrabanda įtariamais asmenimis, valstybinio miško vagystėje nedalyvavęs, vėliau parodymus pakeitęs.
Kriminalistai buvo suformulavę oficialius įtarimus visiems miško vagystėje dalyvavusiems asmenims, tarp jų ir savo viršininkui. Tačiau tuo metu, kai įtarimai buvo derinami Marijampolės prokuratūroje, bylą staiga perėmė Kauno apygardos prokuratūra. Pasak K. Čilinsko, tai buvo padaryta K. Betingio nurodymu.
Kaune byla buvo patvarkyta taip, kad liko tik vienas įtariamasis – E. Derenčius. Prokuratūra bylą teismui perdavė baudžiamojo įsakymo tvarka, todėl už miško vagystę E. Derenčiui buvo skirta tik 650 litų bauda.
Pirmadienį Generalinei prokuratūrai pateiktame pareiškime pareigūnai prašo patraukti baudžiamojon atsakomybėn E. Bukotą už dalyvavimą valstybinio miško vagystėje. K. Betingį jie kaltina spaudimu, bylos sužlugdymu ir padėjimu išvengti baudžiamosios atsakomybės. Marijampolės apskrities policijos viršininką K. Kalinauską ir generalinio komisaro pavaduoją V. Račkauską – pareigų neatlikimu.
Pirmadienį pareiškimai buvo perduoti ne tik Generalinei prokuratūrai, bet ir Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Valstybės saugumo departamentui.
Minėtoji kontrabandos byla, kuo kurios viskas prasidėjo, dar tiriama. Advokatas K. Čilinskas spaudos konferencijoje sakė: „Jei ne įtakingi kontrabandininkai, nebūtų tokios paramos ir globos“.
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas antradienį spaudos konferencijoje sakė, jog profsąjungos atliko savo tyrimą ir konstatavo, kad „Marijampolėje labai pavojinga situacija“. V. Bakas žadėjo visokeriopą paramą Kalvarijos pareigūnams.

Informacijos šaltinis www.DELFI.lt


Įrašas paskelbtas temoje Kalvarijos policininkų byla. Išsisaugokite pastovią nuorodą.