Nepartinis demokratinis judėjimas konflikte su Vidaus reikalų ministru R.Palaičiu palaiko Prezidentę D.Grybauskaitę ir siūlo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos statusą nustatyti įstatymu. „Vidaus reikalų ministerija priešinasi antikorupcinėms priemonėms“, – taip Nepartinio demokratinio judėjimo pirmininkas teisininkas Kęstutis Čilinskas vertina šiomis dienomis paskelbtą žinią, jog Vidaus reikalų ministerijos vadovybė, nepaisydama Prezidentės nurodymo, siekia išsaugoti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą savo reguliavimo įtakoje.
Pasak K.Čilinsko, būdama Vidaus reikalų ministerijos pavaldume, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba dirba visiškai neefektyviai, neatskleidė stambių finansinių aferų, o, kaip įtariama, kai kurias jų dangstė. Vidaus reikalų ministerija su jos žinioje esančiomis institucijomis, anot K.Čilinsko, pati galėtų būti tyrimo objektu. Pavyzdžiui, neaišku, kur „ištirpo“ šimtamilijoninės sumos, skirtos policijos veiklos tobulinimui. Daugiau kalbama apie turtingai įrengtas Generalinio komisaro poilsio patalpas, nei apie teigiamus pokyčius policijoje. Tiek Vidaus reikalų ministerijos, tiek Policijos departamento vadovybė nepalaiko septynių Kalvarijos kriminalistų, bandančių kovoti prieš finansinių nusikaltimų dangstymo sistemą. Daugiau panašu į tai, kad paminėtų žinybų vadovai suinteresuoti išsaugoti esamą sistemą ir, priešindamiesi Prezidentei, nenori paleisti iš savo įtakos finansinių nusikaltimų tyrimo, teigia K.Čilinskas.
Jo nuomone, finansinių nusikaltimų tyrimai yra tiek pat svarbūs valstybei kaip ir antikorupciniai tyrimai, kuriuos vykdo Specialiųjų tyrimų tarnyba. Abi tarnybos daugiausia turi aiškintis pareigūnų, politikų neteisėtus veiksmus ir todėl turi būti pakankamai nepriklausomos. Todėl finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai turėtų būti suteiktas panašus statusas kaip Specialiųjų tyrimų tarnybai. Jos gali būti savarankiškos ar sujungtos į vieną tarnybą. Tai galima padaryti tik įstatymo keliu. Todėl, anot K.Čilinsko, Prezidentė Dalia Grybauskaitė gali pasinaudoti jai Konstitucijos suteikta įstatymų iniciatyvos teise ir pateikti Seimui projektus, kurių priėmimas pažabotų Vidaus reikalų vadovų norą ir toliau išsaugoti po savo „stogu“ finansinių nusikaltimų tarnybą.
Šaltinis: demokratija.eu