K.Čilinskas: šį kartą vargu ar bus apsiribota „seksualinio priekabiavimo“ bylos sukūrimu

Pasak teisininko K.Čilinsko, septyniems Kalvarijos kriminalistams, užsimojusiems prieš nusikaltimų dengimo „stogą“ teisėsaugos sistemoje, nuo pat pradžių turėjo būti aišku, kad tos sistemos vyrai yra labai įtakingi ir negailestingi. Anot teisininko, nuo pat pavasario, kai K.Čilinskas septynių kriminalistų vardu paprašė Generalinio prokuroro kai kuriems teisėsaugos vadovams iškelti baudžiamąsias bylas, sistemos atstovai davė suprasti, jog visi kovotojai susilauks rimto atsako.
Šiandien paskelbta informacija, kad aktyviausiai iš septynių kriminalistų apie aukštų pareigūnų kliudymus tirti nusikaltimus kalbėjęs pareigūnas apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. Tai yra tik pradžia, teigia K.Čilinskas. Kad šis atvejis susijęs su septynių kriminalistų pareiškimais matyti iš to, kad kolegės skundas, jog kriminalistas siūlė kolegei tuoktis, o po to lietė kolegę, paduotas birželio mėnesį, t.y., po to kai buvo pagarsinti aukštus pareigūnus kompromituojantys įrodymai. O pranešimas visuomenei apie to skundą ir tariamą seksualinį priekabiavimą pateiktas liepos pabaigoje, t.y., tuo metu, kai apygardos teismas turi priimti lemiamą sprendimą dėl baudžiamos bylos iškėlimo aukštiems teisėsaugos pareigūnams.
Pasak K.Čilinsko, ne tik privačiuose pokalbiuose, bet jau ir viešai reiškiami grasinimai septyniems kriminalistams. Pavyzdžiui, apygardos teismo posėdžio metu prokuroras pareiškė, kad kriminalistams turėtų būti iškeltos baudžiamos bylos už aukštus pareigūnus kaltinančių įrodymų naudojimą. K.Čilinsko manymu, ta nusikaltimų dengimo sistema, prieš kurią užsimojo septyni kriminalistai, atsigavo po to, kai išaiškėjo, jog naujasis Generalinis prokuroras neketina jos liesti. Atvirkščiai, naujasis Generalinis prokuroras pasiuntė į apygardos teismą atstovą, kuris ginčytų apylinkės teismo sprendimą, nustačiusį, kad pagal septynių kriminalistų skundą turi būti pradedamas baudžiamasis tyrimas prieš aukštus teisėsaugos pareigūnus.
Tačiau, pasak K.Čilinsko, sistema, matydama savo teisinės pozicijos silpnumą,  nėra tikra dėl apygardos teismo sprendimo, todėl kaip tik to sprendimo priėmimo metu paleido informaciją apie tariamą vieno kriminalisto seksualinį priekabiavimą. Kartu tai yra įspėjimas kriminalistams nutilti, nes akivaizdu, jog ateityje teisėsaugos sistemai nebus sunkus pridaryti ir daugiau panašių kompromituojančių bylų.

Šaltinis: demokratija.eu


Įrašas paskelbtas temoje Kalvarijos policininkų byla. Išsisaugokite pastovią nuorodą.