K. Čilinskas: prokurorai neturi galios paneigti, kad V. Pociūnas buvo nužudytas

Generalinei prokuratūrai antradienį nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Valstybės saugumo karininko ir diplomato Vytauto Pociūno žūties aplinkybių teisininkas Kęstutis Čilinskas pareiškia, kad prokurorai neturi galios paneigti, jog V. Pociūnas buvo nužudytas.
Prokuratūra, teigia K. Čilinskas, nenustatinėja juridinę reikšmę turinčių faktų Lietuvos Respublikos vardu. Tokią teisę turi tik teismas, išklausęs liudytojų ir įvertinęs kitus įrodymus. Šiuo nutarimu bylą tyrę prokurorai tik parodė, kad jie nori (ar turi) palaikyti versiją, jog V. Pociūnas žuvo dėl atsitiktinumo. Tokiu nutarimu prokurorai iš esmės atsisako savo teisės ir pareigos baigti ikiteisminį tyrimą, palaikyti kaltinimą ir bylą atiduoti teismui.
„Žuvusio pareigūno V. Pociūno atminimui, jo šeimai ir Lietuvai juridinę reikšmę turi tik vienas teisės aktas – Respublikos prezidento dekretas, kuriuo po mirties V. Pociūnas pripažintas žuvęs eidamas tarnybines pareigas. Tokio apdovanojimo nusipelnusią žūtį konstatuojantis prezidento dekretas nuneigia prokuratūros versiją visiškai pagrįstai”, – sako teisininkas.
Jo teigimu, iš visos eilės virtinės faktų matyti, kad V. Pociūnas buvo išsiųstas iš Lietuvos ir nužudytas dėl to, jog, kaip sąžiningas teisėsaugos pareigūnas, tapo pavojingas į korupcinius ryšius įsivėlusiems politikos ir energetikos bosams.
Pasak K. Čilinsko, kuris buvo skaitęs bylą kaip velionio V. Pociūno šeimos atstovas, prokurorams buvo pateikti netiesioginiai įrodymai, kad V. Pociūnas galėjo būti nužudytas dviejų asmenų, kurie išstūmė jį per langą.
V. Pociūno pasipriešinimą jie pakirto apsvaigindami dujomis.
K. Čilinskas teigia byloje matęs užtektinai įrodymų, kad V. Pociūnas mirė ne dėl nelaimingo atsitikimo, prokurorai byloje darė viską, kad šią įrodymų virtinę sumenkintų. „Visa esmė yra ta, kad prokurorai teikia ekspertams tik savo versiją, jog V. Pociūnas per langą ir 70 cm pločio palangę netyčia iškrito pats”, – pabrėžia jis.
Tačiau, pasak K. Čilinsko, Lietuvai V. Pociūnas visada bus už tiesą žuvęs didvyris.
Po tokio prokuratūros sprendimo V. Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė žada nenuleisti rankų.
„Sprendimą nutraukti tyrimą būtinai skųsime. Toliau kovoti man kantrybės tikrai užteks”, – „Lietuvos žinioms” sakė L. Pociūnienė.
Našlės teigimu, jai tiesiog gėda, kad tarp prokurorų neatsirado nė vieno, turinčio drąsos išsiaiškinti teisybę.
„Tyrimas iš tiesų judėjo į priekį, ir dabartinis prokuroro sprendimas jį nutraukti mane labai nustebino. Tai padaryta taip pat skubotai, kaip ir pirmąjį kartą. Esame tik pusiaukelėje, susipažindami su medžiaga. Atrodė, kad su prokuratūra yra galimybė bendradarbiauti”, – sakė L. Pociūnienė.

Eltos inf.


Įrašas paskelbtas temoje Vytauto Pociūno byla. Išsisaugokite pastovią nuorodą.