K.Čilinskas: mūsų prezidentei reikėtų atsižvelgti į tai, kad A.Lukašenka – diktatorius ir gali būti teisiamas

Teisininko Kęstučio Čilinsko nuomone, Lietuvos politinis flirtas su Aleksandru Lukašenka, matyt, kažkiek prisidėjo prie to, kad per šiuos rinkimus diktatorius A.Lukašenka savo veiksmais ir sprendimais ne tik patvirtino savo, kaip savo kaip diktatoriaus reputaciją, bet ir „pralenkė pačius juodžiausius lūkesčius“.

Gal jis įsivaizdavo, kad tai, jog su juo maloniai šnekučiuojasi ES valstybės, Lietuvos, prezidentė, reiškia pritarimą jo diktatoriškam valdymui, žmogaus teisių pažeidimams, kitaminčių persekiojimui ir susidorojimui su jais, klausia K. Čilinskas.

Pasak jo, per šiuos rinkimus A.Lukašenka savo šaliai ir pasauliui kalbėjo labai įžūliai, atvirai grasino opozicijai. Su tūkstančiais protestuotojų, su opozicijos atstovais elgėsi kaip Kubos diktatorius Kastro – įžeidžiančiai ir žiauriai. Šį kartą nukentėjo ir Lietuvos piliečiai.

K.Čilinsko nuomone, anksčiau ar vėliau A.Lukašenka turėtų būti teisiamas, nes kuo toliau, tuo negailestingiau jis turi elgtis su savo oponentais, norėdamas išsaugoti savo valdžią.

„Lietuvos prezidentė pažemins Lietuvą ir paskatins diktatorių tolesniems žiaurumams, jei be jokių išlygų, apie kurias jau skelbė demokratinės valstybės, pripažins A.Lukašenką prezidentu ir su juo tęs politinį bendradarbiavimą“, – sako K. Čilinskas.

Šaltinis: DELFI.LT


Įrašas paskelbtas temoje POZICIJA, Žmogaus teisių apsauga. Išsisaugokite pastovią nuorodą.