K.Čilinską pasiekia tik užuominos apie V.Pociūno žūtį

Advokatui Kęstučiui Čilinskui, pradėjusiam ieškoti naujos informacijos apie saugumo karininko Vytauto Pociūno žūtį, kol kas sunkiai sekasi tai daryti. Jo tvirtinimu, su teisėsauga susiję asmenys pažada suteikti patikimų duomenų, tačiau vėliau, esą įbauginti dėl savo saugumo, atsisako kalbėti.

Pasak K. Čilinsko, šių žmonių pateikiama pirminė informacija rodo, esą jie turi gana patikimų duomenų. „Tai yra patikimi asmenys, teisėsaugos ar su teisėsauga susiję žmonės, informaciją gavę iš tokių pačių žmonių Baltarusijoje”, – DELFI ketvirtadienį pasakojo advokatas.

„Tie žmonės nežino visų aplinkybių, kas nužudė V. Pociūną. Bet pasakojimo mechanizmas atitinka byloje esančius įrodymus ir užpildo vietas, kur trūksta duomenų. Galima susidaryti vaizdą, kad V. Pociūnas buvo prievarta stumiamas per langą. Pradžioje buvo didesnis jo pasipriešinimas, vėliau mažesnis”, – kalbėjo pašnekovas.

Jo teigimu, skambinę žmonės net derino pokalbio laiką, užsiminė, apie ką kalbės, tačiau vėliau susitikimus atšaukdavo.

„Jie pasakydavo, jog turi duomenų iš patikimų šaltinių, kieno užsakymu buvo nužudytas V. Pociūnas, net kokiu būdu – dujomis, kurios išsisklaido ir nebelieka pėdsakų. Kad tai yra KGB darbas. Kelias dienas telefonu tvirtai sakydavo, kad nori susitikti, o paskui paskambinę išsigandusiu balsu atšaukdavo susitikimus”, – teigė K. Čilinskas.

Telefonų pokalbių esą klausomasi, žmonės nėra tikri dėl savo saugumo, prokuratūra yra išsakiusi neigiamą savo poziciją, todėl jie pabūgdavo teikti informaciją.

Paklaustas, kur, jam skambinančių žmonių teigimu, veda V. Pociūno žūties kaltininkų pėdsakai, K. Čilinskas atsakė lakoniškai: „Pro Lietuvą į Baltarusiją”.

Anot advokato, jei prokuratūra atnaujins tyrimą, minėti žmonės turėtų būti apklausti. Be to, K. Čilinsko manymu, tuomet tyrimui turėtų būti vadovaujama aukščiausiu lygiu, pavyzdžiui, tyrimo grupei galėtų vadovauti generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, neišsakęs savo pozicijos apie šią bylą.

Prašymą suteikti žinių apie V. Pociūno žūtį advokatas viešai paskelbė rugpjūčio pabaigoje, minint karininko mirties metines.

Pirmadienį Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teisme pradėtas nagrinėti Baltarusijoje paslaptingomis aplinkybėmis žuvusio pulkininko ir diplomato našlės Liudvikos Pociūnienės skundą dėl Generalinės prokuratūros sprendimo, kuriuo buvo atsisakyta atnaujinti nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl jo žūties.

Valstybės saugumo karininkas V. Pociūnas žuvo pernai rugpjūčio 23-ąją apie 2.15 val., kai iškrito pro viešbučio devinto aukšto langą Breste. Baltarusija dėl šio įvykio neiškėlė bylos – iš karto po įvykio buvo pareikšta, jog įvyko nelaimingas atsitikimas.

Tyrimo metu prokurorai nustatė, kad V. Pociūnas per viešbučio „Inturist” pravertą langą iškrito pats. Pro langą jis esą krito gyvas, o visi sužalojimai susidarė kūnui nukritus iš didelio aukščio ir atsitrenkus į kietus paviršius.

Eglė Digrytė,
www.DELFI.lt


Įrašas paskelbtas temoje Vytauto Pociūno byla. Išsisaugokite pastovią nuorodą.