Čilinskas siūlo keisti policijos generalinio komisaro skyrimo tvarką

Parlamentaras Kęstutis Čilinskas užregistravo Seime Policijos veiklos įstatymo pataisą, kuri keistų policijos generalinio komisaro skyrimo tvarką.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką policijos generalinį komisarą skiria prezidentas, po, K.Čilinsko teigimu, teisiškai nekorektiško pasiūlymo – du kartus pasiūlius vykdomajai valdžiai: vidaus reikalų ministrui ir Vyriausybei, kurios nariu yra ir pats ministras.

Pagal pateiktą projektą prezidentas policijos generalinį komisarą skirtų vidaus reikalų ministro siūlymu ir Seimo pritarimu. Panašiu būdu šiuo metu skiriami ir kitų teisėsaugos institucijų vadovai.

Pasak K.Čilinsko, visiškai nepagrįsta tvarka, kai Seimas yra nušalintas nuo atsakomybės už tokią visuomenės saugumui reikšmingą sistemą, kaip policijos sistema.

„Paskutiniais metais vis ryškiau matėsi, kad daugėja problemų policijos veikloje, mažėja visuomenės saugumas ir žmonių pasitikėjimas policijos institucijomis, daugėja neetiškų ir nusikalstamų pareigūnų veiksmų, kuriuos apvainikavo policijos pareigūnų sukelta tragedija Skuodo rajone. Žmonės pagrįstai atsisuko su reikalavimais į Seimą, bet pagal dabar galiojantį Policijos veiklos įstatymą Seimas nedalyvauja formuojant policijos vadovybę ir policija nėra Seimui atskaitinga – tik Prezidentui“, – pažymi parlamentaras.

Priėmus teikiamo įstatymo pataisas, pasak K.Čilinsko, būtų užtikrinta skaidresnė policijos generalinio komisaro skyrimo procedūra.

K.Čilinskas teigia, kad įstatymo pataisą paskatino taip pat ir pranešimai spaudoje bei neoficialios kalbos apie tai, kad kai kurie Seimo nariai ir kai kurios interesų grupės užkulisiuose tariasi ar su A.Zuoko vadovaujamais liberalcentristais, kurie deleguos Vidaus reikalų ministrą, ar su Policijos departamento vadovybe dėl būsimo vadovo kandidatūros.

Pasak K.Čilinsko, tokio pareigūno paskyrimas turi būti skaidrus, o ne nulemtas užkulisinių susitarimų. Todėl Seimo narys kreipėsi į Seimo pirmininką, kad šis siūlytų pataisą priimti ypatingos skubos tvarka, jog Seimas, o tuo pačiu ir visuomenė galėtų dalyvauti svarstant kandidatūros klausimą.

 

Šaltinis: Alfa.lt, UAB „ALFA MEDIA“


Įrašas paskelbtas temoje Darbas Seime. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *