Teisininkui Kęstučiui Čilinskui antradienio Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirinkimas VSD vadovo pareigas pavesti Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojui Gediminui Grinai kol kas nekelia optimizmo. Po procedūros Prezidentūroje G.Grina spaudai pranešė, kad svarbiausias uždavinys esąs VSD sukauptos informacijos apsauga, o tai, pasak K.Čilinsko, rodo, jog VSD misija ir toliau bus rūpintis ne valstybės saugumu, ne korupcijos ir ekonominių nusikaltimų atskleidimu, o valdžios apsauga nuo kompromituojančios informacijos paskleidimo.
Siekiant apsaugoti valdžios politikus nuo kompromituojančios informacijos atskleidimo, teigia K.Čilinskas, iš Lietuvos myriop buvo išsiųstas principingasis pareigūnas V.Pociūnas, o kai kurie jo kolegos atleisti iš pareigų.
Pašalinus V.Pociūną ir kitus principingus pareigūnus, šalyje labai išplito politinė korupcija, valstybės kapitalo didelė dalis neteisėtai ir nuostolingai išplauta į privačias rankas, sužlugdyti strateginiai energetiniai projektai. Pagaliau praėjusių metų pabaigoje vadinamąja restitucine sutartimi Vyriausybė valstybės turtą, biudžeto ir SODROS lėšas visam laikui užstatė UAB NDX energija savininkams ir jų teisių perėmėjams (įpėdiniams). Jiems šiuo sandoriu Vyriausybė nustatė teisę privačiame užsienio arbitraže bet kada ateityje prisiteisti iš Lietuvos neriboto dydžio kompensacijas, jei Lietuvos valstybės pareigūnai bandytų ieškoti neteisėtais sandoriais energetikos srityje padarytos žalos ir jos kaltininkų.
Pasak K.Čilinsko, nuo to laiko, kai grupelės privilegijuotų turtuolių naudai Vyriausybė atsisakė viso valstybės turto neliečiamumo ir Lietuvos teisės taikymo, Valstybės saugumo departamentas daugiausia rūpinosi ne kaip iš tokios padėties išgelbėti valstybę, o kaip apsaugoti į tokią padėtį valstybę įstūmusius politikus nuo visuomenės pasipiktinimo.
Anot K.Čilinsko, kadangi Prezidentė, Seimo pirmininkė ir Ministras pirmininkas nesibodi būti vadovais valstybėje, kurios teisės taikymas ir turto neliečiamumas visiems laikams apribotas grupelės turtuolių naudai, tai sunku tikėti, kad šie valstybės vadovai VSD ir prokuratūros vadovybėje norėtų matyti tokius drąsius ir principingus pareigūnus kaip V.Pociūnas. O tai reiškia, kad korupcinės oligarchinės sistemos stabdymas lieka svarbus tik kylančiai pilietinei visuomenei.
Demokratija.eu informacija