Alternatyvus AE įstatymo projektas atmestas

Alternatyvus Atominės elektrinės (AE) įstatymo projektas, kurį parengė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Kęstutis Čilinskas, atmestas.

Seimas antradienį po pateikimo tolesniam jo svarstymui nepritarė. Už tai balsavo 41 parlamentaras, prieš – 27, susilaikė 24. Nepritarta ir siūlymui grąžinti jį autoriui patobulinti.

Pristatydamas alternatyvų Vyriausybės įstatymui projektą, K. Čilinskas aiškino, kad jis turi tapti įstatymu dėl AE statybos, o ne nacionalinio investuotojo (NI) bendrovei LEO LT sukurti. Parlamentaro nuomone, Vyriausybės rengtas įstatymas labai neskaidrus, neaišku, kas su kuo derėjosi ir kaip pasiskirstys akcijų dalys, kiek kainuos statoma AE, kodėl privačiu investuotoju pasirinkti „NDX energija” savininkai, kurie neduos pinigų branduolinės jėgainės statybai.

K. Čilinsko siūlymu, Vyriausybė turi skubiai parengti ir pateikti Seimui tvirtinti bei visuomenei svarstyti naujos AE projekto koncepciją, taip pat parengti viešo konkurso nuostatus, pagal kuriuos bendrovės, įnešančios daugiausiai lėšų statybai, taptų nacionalinio investuotojo – valstybės valdomos „Lietuvos energijos” – didinamo kapitalo dalininkais arba AE statybos strateginiais parteriais. Naujo konkurso idėją palaikė ir Egidijus Klumbys, kiti opozicinių frakcijų atstovai.

Ekonomikos komiteto pirmininkė Birutė Vėsaitė tikino, kad už AE statybą yra atsakinga Vyriausybė, o konservatoriams siūlė susitarti ir suderinti pozicijas dėl teikiamų projektų. Iš jų minėtas komitetas yra pritaręs Andriaus Kubiliaus pateiktam projektui, kuris įteisina AE ir elektros jungčių statybą bei sugriežtina įpareigojimus būsimo NI dalyviams.

 

Šaltinis: ELTA


Įrašas paskelbtas temoje Darbas Seime, Prieš LEO LT. Išsisaugokite pastovią nuorodą.