K.Čilinskas nusivylė politika ir rinkimuose nedalyvaus

„Seimo narys K.Čilinskas kreipėsi su pareiškimu į Tėvynės Sąjungos (TS) Tarybą, kurios nutarimu balandžio mėnesį buvo įrašytas TS kandidatu į Seimą vienmandatėje Dzūkijos apygardoje. K. Čilinskas prašo jo kandidatūrą išbraukti“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame K. Čilinsko pareiškime.
K.Čilinskas teigia, kad praėjusiais metais, po to, kai Dzūkijos apygardoje kandidatavo Rusijoje nuo Lietuvos teisingumo pasislėpęs politikas, sutiko su nesavanaudišku TS vadovybės siūlymu, jam, nepartiniam, tuose rinkimuose dalyvauti, ir taip prisidėti prie pastangų išvengti valstybės pažeminimo.
Bet šių metų rinkimuose tokių motyvų jau nelikę.
K.Čilinskas teigia, kad dirbdamas Seime patyrė, jog suderinti teisę su politinėmis partijų pozicijomis Seime yra sunku. Jis negalįs kritiškai atsiliepti apie visus Seimo narius ir Tėvynės Sąjungą, tačiau partijos ir politikai, lemiantys esminių ekonominių Seimo sprendimų priėmimą, dažniau sprendžia ne vardan sąžiningo verslo ir gyventojų interesų, o vardan neskaidraus stambaus kapitalo. Su tokiu kapitalu siejamos neoficialaus politikų finansavimo, o paprasčiau kalbant – kyšio gavimo garantijos“, – rašoma pranešime.
Priimant šiuos sprendimus, anot K. Čilinsko, mulkinami žmonės, akivaizdžiai neteisėtų ir visuomenės interesams prieštaraujančių sprendimų tikras turinys slepiamas nuo visuomenės.
„Už tokių sprendimų stovintys politikai pristatomi kaip teigiami nacionalinių interesų gynėjai. Oponentai ir kiti neparankūs žmonės persekiojami, juos kompromituojant, išstumiant iš įtakingų postų valstybės institucijoje ir net žiniasklaidoje“, – teigia parlamentaras.
Tokie valdžios sprendimai, pasak K.Čilinsko, skatina korupciją, žlugdo sąžiningą konkurenciją versle, trukdo vystytis smulkiems ir vidutiniams verslininkams, didina vartotojų kainas ir socialinę nelygybę tarp „elito“, pralobusio visuomenės turto bei korupcijos sąskaita, ir likusiosios tautos.
Be to, esą neskaidriais sandoriais su valdančiais politikais praturtėję monopolinio verslo atstovai sukoncentruoja savo rankose tokį didelį strateginį kapitalą, koks užtikrina jiems faktinę politinę valdžią visais svarbiausiais ekonominiais ir valstybės institucijų formavimo klausimais.
Oficialios valdžios atstovai prieš tokius oligarchus tampa prašytojais, turi vykdyti jų valią.
„Vietoje teisės, demokratijos ir tautos gerovės principais paremtos valstybės vystosi oligarchinė Pietų Amerikos pavyzdžio valstybė. Iš tokios valstybės, nematydami galimybių normaliai gyventi ar kovoti su šia sistema, bėga jauni, verslūs ir gabūs žmonės“, – teigia K. Čilinskas.
K. Čilinsko teigimu, tų Seimo narių, kurie prieš tokius sprendimus bando kovoti, yra mažuma.
Jo nuomone, šiemet renkamo Seimo sudėtis tuo požiūriu nebus geresnė, nes minėta oligarchinio valdymo sistema suinteresuota turėti lengvai valdomą Seimą, o toks jis yra, kai jame dominuoja neskaidriai finansuojamos ir net kriminalinį šleifą turinčios politinės jėgos.
K. Čilinskas kritikuoja ir kandidatų atrankos mechanizmą partijoje, pasak jo, būtų neetiška „iš viršaus nuleisti“ jo kandidatūrą būtent TS Alytaus rajono skyriui, nes esmingai nesutampa jo ir TS Alytaus rajono skyriaus vadovų (dabartinio Alytaus mero Algirdo Vrubliausko – DELFI), požiūriai į valstybės tarnybos etiką, gyventojų teises ir įstatymų vykdymą.
K. Čilinskas išrinktas į Seimą kaip opozicinės Tėvynės sąjungos kandidatas Alytaus vienmandatėje apygardoje praėjusių metų spalį vykusiuose pakartotiniuose rinkimuose.
K. Čilinskas tąkart rinkimuose nurungė Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapsčiusį Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą.

Jūratė Damulytė,
www.DELFI.lt


Įrašas paskelbtas temoje „Renkuosi demokratinį judėjimą“.. Išsisaugokite pastovią nuorodą.