Parlamentaras siūlo uždrausti vienam asmeniui užimti du valdžios postus

Cilinskas.KSeimo Konstitucinės komisijos narys Kęstutis Čilinskas parengė Konstitucijos pakeitimo projektą, kuriuo naikinama galimybė tam pačiam asmeniui užimti du valdžios postus – Seime ir Vyriausybėje.

Šiuo metu devyni Seimo nariai yra paskirti dirbti Vyriausybėje. K.Čilinsko nuomone, tokia dvipareigystė menkina pasitikėjimą valstybe, skatina teisinį nihilizmą.

Pasak K.Čilinsko, ginant šią dvipareigystę remiamasi vieninteliu – Jungtinės Karalystės – pavyzdžiu. Bet toje valstybėje visai kitaip suformuota teisinė sistema. Joje yra monarchas, išreiškiantis Tautos suvereno idėją. Parlamentas susideda iš dviejų rūmų. Tad nėra taip, kad vienas asmuo savo rankose sukoncentruotų daug valdžios. Be to, žmonės iš esmės renka Vyriausybę, nes premjeru tampa partijos, gavusios daugiausia balsų, lyderis.

Parlamentaro nuomone, jei tas pats asmuo vienu metu yra ir vykdomosios, ir įstatymų leidžiamosios valdžios atstovas, tai yra grubiausias valdžių atskyrimo principo pažeidimas, be to, abiejų pareigų atlikimas negali būti efektyvus.

Kartu K.Čilinskas tokiu būdu ragina mažinti išlaidavimą:„Turime panaikinti situaciją, kai tas pats asmuo naudojasi didelėmis piniginėmis privilegijomis ir kaip ministras, ir kaip Seimo narys, nors akivaizdu, kad, jei jis dirbtų rimtai ir sąžiningai, tai vos spėtų atlikti vieną iš šių svarbių pareigų.“
Tam, kad būtų pradėtas Konstitucijos pataisų priiminėjimas, būtina surinkti ketvirtadalį Seimo narių parašų.

Šaltinis: Alfa.lt, UAB „ALFA MEDIA“


Įrašas paskelbtas temoje Darbas Seime. Išsisaugokite pastovią nuorodą.