Išformavus nacionalinio investuotojo bendrovę „Leo LT” nebūtų pažeisti privačių investuotojų lūkesčiai, teigia advokatas Kęstutis Čilinskas. Pasak jo, privatus investuotojas su valstybe steigdamas šią bendrovę žinojo, kad turės investuoti į atominės elektrinės statybas, tačiau tai neįvyko, penktadienį rašo „Kauno diena” ir „Vilniaus diena”. Advokato teigimu, sandoris yra niekinis, nes nebuvo įsipareigota investuoti į atominės elektrinės statybas.
„Tat kad mes neturime nacionalinio investuotojo. Jis turi būti išformuotas vien dėl to, kad, kaip paaiškėjo, tai melas – niekas nesirengia nei investuoti, nei statyti atominės elektrinės. Tai nustatė ir Konstitucinis Teismas”, – sakė K.Čilinskas.
Teisininkas skeptiškai vertina energetikos ministro kalba, kad valstybė turėtų prisiimti atsakomybę už VST tolesnę būklę, o dabartinė gana prasta.
„Labai keistai skamba ministro žodžiai, kad VST padėtis prasta ir ji net gali bankrutuoti. Tai kodėl ta neva silpna bendrovė buvo taip brangiai įvertinta ir už ją „NDX energija” gavo tiek daug „LeoLT” akcijų? Tai, mano nuomone, dar viena apgaulė”, – dienraščiams sakė K.Čilinskas.
38,3 proc. „Leo LT” akcijų turinčios „NDX energija”, kuri valdo skirstomųjų tinklų įmonę VST, valdybos pirmininkas Ignas Staškevičius sako, kad valstybei nutarus inicijuoti „Leo LT” išformavimo procesą, toks sprendimas kainuos abiem pusėms. „Ir tikrai „NDX energija” nesitikėtų iš tokio proceso uždirbti”, – teigia I.Staškevičius.
Nors šalies vadovai kol kas nekalba apie būtinybę išformuoti „Leo LT”, valdžios kabinetuose jau skaičiuojama, kiek toks žingsnis valstybei galėtų kainuoti.
Energetikos ministras Arvydas Sekmokas šią savaitę pareiškė, kad nusprendus „Leo LT” išardyti privačiai akcininkei „NDX energijai” turėtų vėl atitekti VST ir jos pernai bendrovei „Leo LT” sumokėti dividendai.
K.Čilinskas siūlo „labai gerai įvertinti, kiek iš tiesų tų dividendų sumokėta”.
Šaltinis: BNS