K.Čilinskas: mūsų Prezidentei reikėtų atsižvelgti į tai, kad A.Lukašenka – diktatorius ir gali būti teisiamas

2010-aisiais Seimas, nors ir sukandęs dantis ir bandydamas prirašyti visokių trukdymų, vis tik priėmė pataisą, leidžiančią pavieniams asmenims kandidatuoti savivaldos rinkimuose. Beveik galime būti tikri, kad jei ne Konstitucinio Teismo nutarimas, visuomenė niekaip nebūtų pasiekusi šios, tegu ir nelabai reikšmingos, pergalės prieš partinį elitą, teigia teisininkas K.Čilinskas.
Žinoma, šis mažas pakeitimas 2010-aisiais neišjudino antikonstitucinės mūsų politinės sistemos, kurios pagrindinis bruožas – svarbiausieji ekonominiai ir politiniai sprendimai, taip pat ir dėl milijardinių sandorių, priimami siaurame ratelyje, nesilaikant nei Orhuso konvencijos, nei Konstitucijos, pagal kurias svarbiausius klausimus turėtų spręsti piliečių bendruomenė. Neteisėtos slaptos derybos ir slapti sprendimai bei korupciniai sandoriai neišvengiamai atveda prie LEO LT rezultato: privatiems asmenims – pelnas, o Lietuvai – nuostoliai, kurių padengimui reikia „veržti diržus“, teigia K.Čilinskas. Pasak teisininko, tam, kad visuomenė susiburtų apie kurią nors idėją, taip pat ir energetikos srityje, ji turi būti visuomenės apsvarstyta ir aprobuota.
Anot K.Čilinsko, 2010-aisiai visuomenė lyg ir atsisveikino su viltimi, kad bus įgyvendintas Konstitucijos straipsnis, įpareigojantis valdžią tarnauti žmonėms. Dauguma susitaikė su tuo, jog politinė valdžia paprastai tarnauja savo finansuotojams – stambioms monopolijoms. Tačiau vienas momentas – rinkimai – politikams  padaro reikšmingą ir paprasto piliečio balsą – į valdžią galima patekti surinkus pakankamai rinkėjų balsų. Kitų metų pradžioje -savivaldos rinkimai. Matyt, tai ir paaiškina, kodėl 2010-aisiais politikai, ypač premjeras A.Kubilius tiek daug laiko, dėmesio ir, be abejo, lėšų, skyrė pasirodyti sumaniais lyderiais. Tačiau visuomenė jau perprato slaptos ar atviros politinės savireklamos gudrybes. Ir Lietuvai, ir premjerui būtų geriau, jei jis ir jo komanda daugiau laiko skirtų ne įvaizdžiui, o tikrai tarnystei savo šaliai – kaip reikalauja Konstitucija, linki K.Čilinskas.

Šaltinis: demokratija.eu


Įrašas paskelbtas temoje POZICIJA, Žmogaus teisių apsauga. Išsisaugokite pastovią nuorodą.