K.Čilinskas: Jungtinis demokratinis judėjimas neketina dalyvauti savivaldos rinkimuose

Asociacijai Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ) vadovaujantis teisininkas Kęstutis Čilinskas tvirtina, kad pilietine organizacija besiskelbiantis JDJ neketina dalyvauti savivaldos rinkimuose, bet esą jei bus kandidatuoti norinčių pavienių organizacijos narių, jiems nebus draudžiama tai daryti.
Pats organizacijos lyderis teigė neketinantis siekti savivaldybės tarybos nario mandato.
K.Čilinskas pirmadienį BNS sakė, kad JDJ kaip organizacija nėra priėmusi sprendimų dėl dalyvavimo savivaldybių tarybų rinkimuose. Esą jos kaip pilietinės organizacijos „misija” – kontroliuoti politikus, o ne tapti politine organizacija ir patekus į valdžią, anot teisininko, „išnykti”.
„Bet jei kas nors iš judėjimo norėtų tapti vietos savivaldos tarybos nariais, niekas jiems negali uždrausti – yra normalūs piliečiai, jų teisės negali būti apribotos, bet jie tada taps jau judėjimo kontroliuojamais vietinės valdžios atstovais”, – aiškino K.Čilinskas.
Vėliau jis sutiko, kad su nepolitinės organizacijos statusu nederėtų tai, kad ji turėtų atstovų politikų, K.Čilinskas sakė, jog atsiradus norinčiųjų kandidatuoti į savivaldybių tarybas, kitaip manantys JDJ nariai „priimtų sprendimus”.
„Jeigu nebent pasikeistų kažkas esminio judėjime ir atsirastų dauguma narių kitokių, be abejo, galbūt šitie, kas nenori dalyvauti, tarp jų ir aš, priimtume sprendimus. Kol kas tokio pavojaus nesimatyti”, – tvirtino jis.
JDJ vadovo teigimu, kol kas organizacijoje neatsirado norinčiųjų siekti vietos politikų karjeros, dauguma pritaria pastarojo suvažiavimo metu priimtiems sprendimams atsiriboti nuo politinės veiklos.
„Kol kas nebuvo tokių pareiškimų, norų. Buvo įvairiausių partijų pasiūlymų bendrai kurti sąrašus, bet kol kas labai tvirta visų pozicija, kad organizacija stengiasi išlikti tokio kaip Sąjūdžio tipo, o ne įeiti į valdžią ir išnykti”, – teigė jis.
Šeštadienį JDJ atstovai Kaune įsteigė Savivaldos komitetą, kuris, pasak K.Čilinsko, bus skirtas ne rengtis savivaldos rinkimams, o kontroliuoti savivaldos institucijas ir, kaip teigiama JDJ pranešime, užtikrinti, kad šiuose rinkimuose galėtų kandidatuoti visi Lietuvos gyventojai, nepriklausomai nuo to, priklauso jie partijoms, ar ne.
Šiuo metu kandidatus į savivaldybės tarybos narius gali kelti tik partijos.
Prieš pat 2007 metų savivaldybių tarybų rinkimus Konstitucinis Teismas pripažino, kad įstatymas, leidžiantis rinkimuose dalyvauti tik partijų kandidatų sąrašams, prieštarauja Konstitucijai.
Seimas gruodžio pradžioje po pateikimo atmetė ir grąžino tobulinti projektą, kuriuo siūlyta sudaryti galimybę savivaldos rinkimuose dalyvauti ir nepartiniams sąrašams.

BNS informacija


Įrašas paskelbtas temoje „Renkuosi demokratinį judėjimą“.. Išsisaugokite pastovią nuorodą.