Akmenų kolekcininko kieme – pagarbos gestas žmogaus teisių gynėjui

Atidengimo ceremonija

Šioje sodyboje 2008 07 21 lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys, advokatas, žmogaus teisių gynėjas bei politinis visuomenės veikėjas Kęstutis Čilinskas“ – tokie žodžiai iškaldinti atminimo lentoje ant akmenų kolekcininko Vaclovo Jankausko namo sienos.

„Besikalbėdami su bendraminčiais sykį pasvarstėme, kad reiktų pagerbti mano sodyboje viešėjusio šviesaus, sąžiningo žmogaus K. Čilinsko atminimą ir šį sumanymą įgyvendinome“, – pasakojo V. Jankauskas.

Į jo sodybą Alytaus kaime praėjusį šeštadienį susirinko K. Čilinsko artimieji, kolegos, politikai. Atminimo lentos atidengimo ceremonija buvo labai nuoširdi ir šilta.

Tai pirmoji atminimo lenta V. Jankausko sodyboje, kurioje lankėsi daug garbių ir žinomų žmonių. Šeimininkas džiaugėsi, kad prie K. Čilinsko atminimo įamžinimo prisidėjo daug žmonių: kalvis Kęstutis Lukšas nukaldino lentą, Miroslavo seniūnijos ūkininkas Juozas Žvirblys ir V. Jankausko kaimynas Juozas Jančiauskas davė metalo, Stasys Staselis parūpino dažų.

„Visi viską darė be jokio atlygio“, – pabrėžė V. Jankauskas, nuolat sugalvojantis, kaip   paįvairinti savo unikalią sodybą ir gyvenimą.

Atidengimo ceremonija2Pagerbimo ceremonija3

Laura Baliukonienė
Šaltinis www.alytusplius.lt

Kęstučio Čilinsko apsilankymas Vaclovo Jankausko sodyboje 2008.07.21

Apsilankymas pas kolekcininka


Įrašas paskelbtas temoje IN MEMORIAM. Išsisaugokite pastovią nuorodą.