Advokatas K. Čilinskas ieško V. Pociūno žūties liudytojų

Praėjus metams po saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties jo našlės interesams atstovaujantis advokatas Kęstutis Čilinskas vis dar ieško žūties liudytojų. Nei našlės Liudvikos Pociūnienės, nei advokato K. Čilinsko neįtikina prokurorų nutarimai, kad V. Pociūno mirtis – nelaimingas atsitikimas.
Advokato teigimu, šiuo metu atsiliepia žmonės, turintys informacijos apie tai, kaip ir kodėl galėjo būti nužudytas V. Pociūnas. Kai kurie, bijodami dėl savo gyvybės, savo parodymus tvirtina notariniu būdu, nes šiuo metu apklausa nevyksta. Jei tyrimas bus atnaujintas, pasak K. Čilinsko, turėtų būti apklausti visi liudytojai, kurie žino apie galimo pasikėsinimo į V. Pociūno gyvybę motyvus, įskaitant apklaustuosius Seime VSD pareigūnus. Byloje tokie liudytojai nebuvo apklausiami.
Garantuodamas anonimiškumą K. Čilinskas prašo atsiliepti visus asmenis, galinčius suteikti žinių apie V. Pociūno žūtį.
Vilniaus 2-osios apylinkės teismas pranešė K. Čilinskui, kad teismas išreikalauja visą bylą iš prokuratūros. Teismo teigimu, procesas bus rašytinis – jame negalės dalyvauti nei prokuratūros, nei nukentėjusios atstovai. Kada teismas priims sprendimą, kol kas nežinoma,
Pasak advokato, byloje yra įrodymų, paneigiančių, kad V. Pociūnas buvo atsistojęs ant palangės. „Kita vertus, byloje yra daug kitų ekspertų ir specialistų išvadų bei liudytojų parodymų, kuriuos susiejus logiška grandine sunku padaryti kitokią išvadą nei tą, kad V. Pociūnas per langą buvo išstumtas prievarta. Kol byla nėra baigta, nenorėdamas pakenkti tyrimui, negaliu tų įrodymų skelbti”, – viešame laiške rašo K. Čilinskas.
Pasak jo, tai, kad V. Pociūnas ne žuvo eidamas tarnybines pareigas, o dėl savo neatsargumo iškrito per 9 aukšto langą, yra tik kai kurių pareigūnų versija ir kelių specialistų išvada apie galimo kritimo per langą mechanizmą, padaryta remiantis būtent tokia versija, o ne minėta grandine faktų ir specialistų išvadų, leidžiančių tvirtinti, kad V. Pociūnas buvo išstumtas per langą.

Eltos inf.


Įrašas paskelbtas temoje Vytauto Pociūno byla. Išsisaugokite pastovią nuorodą.